038 222 232

Kërko Listo Hotelet

 • Data/Qëndrimi:
  -
 • Shteti:
 • Destinacioni:
 • Numri i yjeve:
 • Cmimi:
  • Numri i yjeve:
  • Cmimi:
  Kerko

Skijime

 • Data/Qëndrimi:
  -
 • Shteti:
 • Destinacioni:
 • Cmimi:
 • Kerko
Regjistrohu për oferta speciale.
+
Antalya
Hoteli Regjioni Netë Çmimi
Amara Premier Palace 5* UAI Kemer 7 499€
Bellis Deluxe 5* UAI Belek 7 579€
Royal Taj Mahal 5* UAI Side 7 560€
Royal Seginus 5* UAI Lara 7 619€
Sea Planet 5* AI+ Side 7 460€
The Lumos Deluxe 5* UAI Alanya 7 409€
Michell Hotel 5* AI Alanya 7 359€
Orange County 5* UAI Kemer 7 519€
Kirman Belazur 5* UAI Belek 7 529€
Royal Alhambra 5* UAI Side 7 539€
Qipro Veriore
Hoteli Regjioni Netë Çmimi
Malpas Hotel 5* AI Kyrenia 7 545€
Acapulco Resort 5* AI Kyrenia 7 575€
Salamis Bay Conti 5* AI Famagusta 7 755€
Noah's Ark Hotel 5* AI Kyrenia 7 935€
Long Beach Resort 3* HB Famagusta 7 1190€
Merit Royal Hotel 5* AI Kyrenia 7 1635€
Hurgada
Hoteli Shërbimi Netë Çmimi
Triton Empire 3* AI 6 445€
Triton Empire Beach 3* AI 6 455€
Sunny Days El Palacio 4* AI 6 495€
Mirage Bay Resort - Lilly 4* AI 6 535€
Hawai Le Jardin 5* AI 6 515€
Serenity Makadi Beach 5* AI 6 555€
Movenpick Soma Bay 5* AI 6 570€
Caribbean Soma Bay 5* AI 6 595€
Tropitel Sahl Hasheesh 5* AI 6 615€
Steigenberger Al Dau 5* AI 6 745€
Bullgaria
Hoteli Shërbimi Netë Çmimi
Hotel Deva 3* AI 7 109€
Hotel Chaika Beach 4* AI 7 229€
Hotel Victoria Palace 5* AI 7 329€

Yoga dhe meditim në Cappadocia
 • Destinacioni:
  Prishtinë - Istanbul - Cappadocia
 • Tipi i udhëtimit:
  Aeroplan
 • Kohezgjatja:
  4 ditë - 3 netë
 • Çmimi:
  399 €
 • Data e nisjes:
  15.03.2018

Dita 1

Takimi në aeroportin e Kayserit, transferi në hotelin tuaj në Cappadocia. Pasi të bëni check in pjesa tjetër e ditës është e juaja për të eksploruar Cappadocia. Në mbrëmje Yoga dhe meditim në hotel. Fjetje.

Dita 2

(Mëngjesi dhe dreka të përfshira)
Në mëngjes Yoga dhe meditim në hotel. Në vazhdim vozitje deri në Mustafapasa, dikur i njohur si Sinesos. Ky vendbanim u banua nga një popullsi e konsiderueshme greke para se të dëbohen në vitin 1924 dhe do të jeni në gjendje të eksploroni kishat ortodokse gjysmë të shkatërruara dhe pallatet e të pasurve.
Ju gjithashtu mund të eksploroni Taskinpasa Medresesi, një shkollë teologjike islame që daton nga koha otomane dhe Manastiri i mesëm Keslik i hershëm ku ju mund të shëtisni nëpër ndërtesat e refektorit dhe të tjera të këtij kompleksi të gjerë.
Meditim në Manastirin Keslik. Fjetje në Avanos, Urgup ose Mustafapasa

Dita 3

(Mëngjesi dhe dreka të përfshira)
Zona e luginës Soganli është një hyrje ideale për pasuritë e Kapadokisë, duke ju ndihmuar të kuptoni se si kulturat e ndryshme kanë formuar zhvillimin e këtij rajoni të mbushur me histori. Ju do të vizitoni rrënojat romake, kishat mesjetare, vendbanimet greke të braktisura dhe universitetet islame. . Soganli është një fshat tradicional Anatolian ku njerëzit jetojnë në të njëjtën mënyrë si ata kanë jetuar për shekuj me radhë. Ka shumë kisha dhe manastire në këtë zonë, kryesisht që datojnë nga Periudha midis shekujve 9 dhe 13. Ne do të vizitojmë më të rëndësishmit duke përfshirë kishat në Karabas, Yilanli, Kubbeli dhe Sakli Kilise, ne do të bëjmë yoga një meditim përpara se të ndalemi për drekë dhe pushim. Fjetje në Avanos, Urgup ose Mustafapasa

Dita 4

(Mengjesi i perfshire)
Transferi përsëri në aeroportin Kayseri. Ne shpresojmë që turneu juaj të jetë i paharrueshëm dhe ne presim me padurim t'ju shohim në të ardhmen në një turne tjetër me Veneta Travel.

Rezervo Tani